Haberin Özgün Sesi

9 aylık hamile kadının elektriğini kestiler

9 aylık hamile olan Nazime Ölmez’in elektriği VEDAŞ tarafından kesildi. Ölmez, 10 gündür 40 derece sıcaklıkta elektriksiz yaşıyor.

Hakkari’ye bağlı Geçimli (Rindikê) köyünde 9 aylık hamile olan Nazime Ölmez’in elektriği Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından kesildi. 10 gündür gündüz sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu bölgede elektriksiz kalan Ölmez’in faturasını ödemediği gerekçesiyle elektriğinin kesildiği belirtildi. Günlerdir 3 yaşındaki küçük kızıyla sıcaklardan korunmak için akrabalarına gittiğini belirten Ölmez, yaratılan mağduriyete tepki gösterdi.

40 DERECE SICAKLIKTA ELEKTRİK YOK

Ölmez, “10 gündür bu sıcakta elektriksiz bırakıldık. Yiyeceklerimi sıcaklardan korumak için götürüp suya koyuyorum. Soğuk su yok, hamileyim, küçük kızım var ama bir su bile ısıtamıyorum. Zaten eşimin denetimli serbestliği var ve köy camisinde temizlikçi olarak çalışıyor. Camiden ya da köyden çıksa soruşturmalık olur. Böyle bir durumda nasıl çalışıp elektrik faturasını ödesin? Her taraftan mağdur edilip faturayı ödemenizi istiyorlar. Bu ekonomik krizin içinde faturamızı ödeyecek gücümüz yok. Yazın ortasında yapılan vicdansızlıktır” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER