Haberin Özgün Sesi

Hindistan: 17 Kişi 12 Yaşındaki Çocuğa Cinsel Istismardan Gözaltında

Hindistan’ın güneyindeki Çennai kentinde 17 kişi, 12 yaşında bir çocuğa yedi ay boyunca tecavüz etmekle suçlandı. Kentteki avukatların kurduğu dernek, şüphelileri savunmayı reddederken, bazı avukatlar mahkemede şüphelilere saldırdı.
indistan’ın güneyindeki Çennai kentinde 17 kişi, 12 yaşında bir kız çocuğuna yedi ay boyunca cinsel saldırıyla suçlandı. Kentteki avukatların kurduğu dernek, şüphelileri savunmayı reddederken, bazı avukatlar mahkemede şüphelilere saldırdı.

Kentte ve ülkede büyük öfke yaratan olayın zanlılar arasında, çocuğun yaşadığı 300 daireli bir sitede çalışan güvenlik görevlileri, asansör operatörleri ve tesisatçıların bulunduğu belirtildi.

Yaşları 23 ila 66 arasında değiştiği belirtilen zanlıların çocuğu uyuşturucu verdikten sonra cinsel saldırı için asansöre ve boş apartman dairelerine götürdükleri iddia ediliyor.

Hint medyası işitme engelli olduğu belirtilen çocuğa, borumda, spor salonunda ve umumi tuvaletlerde de cinsel saldırı gerçekleştirdiklerini yazdı.

Times of India gazetesi, çocuğa ilk cinsel saldırıda bulunan, henüz pek kimsenin oturmadığı sitenin 66 yaşındaki asansör operatörü olduğunu bildirdi.

Daha sonra bu şüphelinin site dışından bazı diğer erkekleri de getirdiği ve cinsel saldırının filme alındığı kaydedildi.

Zanlılar, cinsel saldırı ve cinayet girişimi suçlamasıyla geçen Pazartesi günü gözaltına alındı.

DİĞER HABERLER